Systemet startar upp. Var vänlig vänta
Artikelregistret håller på att laddas, vissa artiklar kan temporärt vara dolda.

Cookies

Wessmans Musikförlag AB använder cookies för att förbättra din upplevelse genom att komma ihåg att du har loggat in. Om du fyller i en blankett använder vi cookies för att komma ihåg uppgifterna till nästa gång. Vi använder cookies från tredje part för att spåra hur du använder vår hemsida, för att till exempel kunna se vilka sidor du besöker och hur länge du är på varje sida. Det hjälper oss att få en bättre förståelse av hur folk använder vår sida och hur de kommer in på den.

Sånger från Taizé - Församlingsboken

Artikelnummer
200660
Kategori
Blandad kör
Församling
85 kr
Denna utgåva med sånger från Taizé är en församlingsbok. Här finns de sånger som tidigare utgivits i Sverige och denna utgåva ersätter de två tidigare utgåvorna Samlingsbok nr 9230 och Samlingsbok 2 nr 9740.

Sångerna från Taizé är inte körsånger i traditionell mening, men kören som ju är församlingens övande del kan tillsammans med olika instrument stödja och berika församlingens sång.

Svensk bearbetning: Lars Åberg

Vi beställning av minst; ger vi följande rabatt:
10x = 10%
50x = 20%
100x = 30%